BAZA MRĄGOWO

Zapraszamy na Mazury! Wypoczynek nad jeziorem niesie ze sobą wiele korzyści i możliwości aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! To świetne miejsce na urlop, długi weekend czy wakacje

Nie tylko Mrągowo - poznaj okolicę: GIŻYCKO

Giżycko to malowniczo usytuowane miasto pomiędzy jeziorami Kisjano i Niegocin na Mazurach. Jest to miejsce ciekawe nie tylko ze względów przyrodniczych, ale też historycznych. Nie brakuje tu również turystycznych atrakcji. Nic dziwnego, że Giżycko jest tak chętnie wybierane na wakacje. Nikt nie będzie się tu nudzić, zarówno rodzice z dziećmi, jak i samotny podróżnik. Podpowiadamy, co warto zobaczyć w Giżycku.

Giżycko to miasto znane i lubiane - każdego roku wielu turystów spędza tu wakacje, korzystając z uroków tego klimatycznego miasteczka. Baza noclegowa Giżycka dostosowana jest do potrzeb przyjezdnych. Mamy tutaj nie tylko tanie pokoje na wynajem, ale powstaje również coraz więcej apartamentów, w których noclegi rezerwują całe rodziny czy osoby, którym zależy na dużym komforcie pobytu w Giżycku. Noclegi można rezerwować przez cały rok - również poza sezonem wakacyjnym. Kiedy najlepiej rezerwować noclegi w Giżycku? Wszystko zależy od celu pobytu. Jeśli nastawiamy się typowo na wypoczynek nad jeziorem - najlepiej przyjechać do Giżycka latem. Ale równie dobrze można wypoczywać na Maurach wiosną czy jesienią. Podpowiedź: rezerwując apartamenty na dłużej, poza sezonem, można wynegocjować rabat. Dlatego zamiast po prostu korzystać z serwisów rezerwacyjnych, lepiej jest skontaktować się bezpośrednio i uzgodnić warunki pobytu. 

Atrakcje Giżycka

  • Twierdza Boyen z XIX wieku, co oznacza, że została wzniesiona na obszarze Prus Wschodnich. Ma ona kształt gwiazdy i była ważnym obiektem strategicznym.
  • Zamek krzyżacki, który został wybudowany w XVI wieku. Obecnie znajduje się w nim hotel St.Bruno.
  • Most obrotowy z końca XX wieku, który powstał, aby ułatwić dostanie się do twierdzy Boyen. Wyróżnia się on mechanizmem ręcznego otwierania, co z pewnością zaciekawi fanów techniki.
  • Wieża ciśnień w stylu neogotyckim, która została wybudowana w 1900 roku. Budynek ma 25 metrów. Rozpościera się z niego widok na jezioro Niegocin i okolicę.
  • Wzgórze św. Brunona, czyli popularny punkt widokowy. Na jego szczycie znajduje się krzyż poświęcony św. Brunowi, który jest patronem miasta.
  • Miejsca plaża, idealne miejsce do kąpieli czy grę w siatkówkę plażową.
  • Giżycka kładka, z której rozpościera się panoramiczny widok na jezioro Niegocin,
  • Port w Giżycku skąd można udać się w turystyczny rejs,
  • Park przy ulicy Warszawskiej, gdzie w upalne dni można schronić się w cieniu drzew.
Wieża Ciśnień w Giżycku

Co można robić w Giżycku?

Wypoczynek w Giżycku może polegać na odpoczynku na plaży i spacerach. Część osób preferuje jednak aktywne wczasy. Powinny one się udać do Parku liniowego Wiewiórka, gdzie znajduje się kilka tras z przeszkodami o różnej długości oraz poziomie trudności. Oprócz tego warto odwiedzić również WakePark Giżycko, gdzie znajdują się dwa wyciągi dla wakeboard'u i nart wodnych. W Giżycku i okolicach możliwe jest również żeglowanie, wędkarstwo, kajakarstwo, windsurfing, a nawet nurkowanie. Osoby aktywne fizycznie z pewnością nie będą narzekać na brak możliwości!

Wakacje w Giżycku to świetny pomysł. Jest to miejsce, które ma naprawdę wiele do zaoferowania. Każdy znajdzie tu coś dla siebie: rejs po jeziorach, koncert szant, plażę i kąpielisko czy świeżą rybę na obiad. Miasto może pochwalić się rozwiniętą bazą turystyczną i wieloma atrakcjami dla dzieci. Można poczuć w nim także niezwykłą atmosferę Mazur. 

Warto odwiedzić

Informacja Turystyczna

Twierdza Boyen

2020 bazamragowo.pl - wakacje na Mazurach