BAZA MRĄGOWO

Zapraszamy na Mazury! Wypoczynek nad jeziorem niesie ze sobą wiele korzyści i możliwości aktywnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu! To świetne miejsce na urlop, długi weekend czy wakacje

Mikołajki na weekend

Mikołajki to przepiękna miejscowość, którą warto, jest odwiedzić o każdej porze roku. Mikołajki mieszczą się na przepięknych Mazurach. Dobrze jest zostać tutaj przynajmniej na kilka dni, by poznać uroki tej miejscowości. Mikołajki są miejscowością, która ma pełno atrakcji dla całej rodziny. Gdy odwiedzimy Mikołajki w porze letniej, to warto skorzystać z rejsów statkami po mazurskich jeziorach, dzięki którym możemy zobaczyć Mikołajki z innej perspektywy. Gdy jesteśmy z dziećmi, to dobrze jest pokazać im jezioro Śniardwy z góry, czyli zrobić spacer na wieżę widokową.

Mikołajki słyną także z tego, że mają wiele ścieżek rowerowych. Dlatego można tutaj spędzić weekend bardzo aktywnie o każdej porze roku. Dla miłośników wędkowania jest to raj, w którym mogą sprawdzić swoje umiejętności wędkarskie. Gdy chcemy dowiedzieć się o kulturze i historii tego miejsca, to warto odwiedzić Muzeum Reformacji Polski. Przepiękne kościoły i klasztory z różnych wyznań także są godne odwiedzenia. Spędzając czas w Mikołajkach, to nie można się tutaj nudzić.

Poczuj wyjątkowy klimat Mikołajek - wypoczynek nad jeziorem będzie z pewnością udany!

O jakiej porze roku najlepiej przyjechać do Mikołajek?

Mikołajki są miejscowością otwartą na turystów przez cały rok. Możemy tutaj zarówno spędzić ferie świąteczne, jak i wakacje. Jest to także miejscowość, gdzie jesienią, czy wiosną każdy miłośnik przyrody i spacerów znajdzie idealne miejsce dla siebie. Dzięki temu Mikołajki są wyjątkowym miejscem. Warto także dodać, że Mikołajki to miasto, w którym nie ma czasu na nudę nawet dla najmłodszych turystów. Można skorzystać z rejsów statkami, czy odwiedzić park dzikich zwierząt, który mieści się w niedalekiej odległości. Mikołajki są bardzo dobrą miejscowością wypadową do innych pobliskich miast. Możemy tutaj poczuć ciszę i spokój. Mazury słyną z pięknych jezior i lasów. Możemy więc codziennie podziwiać tutaj leśną przyrodę, czy chodzić na ryby. Zimową porą warto skorzystać, z popularnego morsowania, którego można doświadczyć z jednym z jezior dostępnych na Mazurach. Wieczorem zaś możemy ogrzać się przy ognisku. Grzybiarze także znajdą tutaj swój raj, gdyż jest tu mnóstwo lasów, które są obrodzone grzybami. Jest to niesamowicie położona miejscowość, gdzie każdy wypocznie, mimo że będzie to dość aktywny wypoczynek.

Atrakcje Mikołajek dostępne są dla każdego i w każdym wieku.

Można tutaj przyjechać z całą rodziną, bądź samotnie. Dzięki temu każdy z turystów będzie mógł podziwiać piękno Mikołajek i równie piękną okolicę niezależnie od pory roku.

2020 bazamragowo.pl - wakacje na Mazurach